Splníme Vám víc než jen 3 přání

Je libo šáteček? I díky Grantice jsou dnes obzvláště vypečené.

Modernizace a obměna je výrazným tématem v rozvojových plánech mnoha výrobních podniků. Vzhledem k vysokým nákladům je proto vhodné zvážit i dostupnou podporu formou evropských dotací.

Někdy však standardní dotační zdroje nejsou k dispozici. To pociťují zejména společnosti působící v potravinářském průmyslu. Co dál? Nelze-li jít cestou tradiční, je čas přistoupit k řešení méně ortodoxnímu.

„Pokud investice do nové výrobní technologie přinesou i významnější úspory energií během provozu (možno i v kombinaci s dalšími úspornými opatřeními), doporučuji zvážit program Úspory energie v rámci OP PIK,“ předkládá variantní řešení, Ing. Marek Vrtěl, projektový manažer společnosti Erste Grantika Advisory, a.s.

Že jeho doporučení stojí na pevných základech, dokazuje i úspěšně realizovaný projekt společnosti P E C U D , výrobní a obchodní družstvo Žandov, v rámci kterého společnost pořídila pec na jemné pečivo.

Více se o tomto projektu dočtete v článcích z červencového čísla časopisu PEKAŘ CUKRÁŘ.

„Inspiroval-li Vás tento zářný příklad, můžete využít poslední dotační výzvu tohoto programového období s příjmem žádostí od konce listopadu do konce června příštího roku. Nepodceňujte přípravu a zahajte ji již nyní. Rádi Vám s ní pomůžeme,“ dodává Marek Vrtěl.


Autorem článku je Erste Grantika Advisory, a.s.

Staň se členem GRANT klubu a neunikne ti žádná dotační příležitost

Chci se stát členem