Splníme Vám víc než jen 3 přání

Evropský portál investičních projektů – blíže investorům, více příležitostí

V červnu 2016 spustila Evropská komise tzv. Evropský portál investičních projektů (EIPP). Portál patří k iniciativám, které Komise zavedla s cílem oživit investování v EU (tvoří součást tzv. investičního plánu pro Evropu).

Cílem online platformy EIPP, jež „propojuje“ evropské navrhovatele projektů a investory z EU i mimo ni, je mít na jednom místě přehled připravených projektů pro finanční investory. EIPP je dobrou příležitostí ke zviditelnění projektů po celé Evropě, což může vést ke snížení nákladů financování, a to nejen pro vysoce rizikové investice.

Za první rok fungování EIPP bylo na portálu zveřejněno již více než 160 projektů veřejného i soukromého sektoru.

Žádný projekt z České republiky na portálu EIPP však zatím v této „rychlé seznamce“ (navrhovatelů projektů s investory) nefiguruje.

EIPP přitom nabízí předkladatelům projektů v EU pohodlný způsob, jak jejich investiční projekty zviditelnit – stačí jen vyplnit a odeslat formulář.

EIPP tyto projekty následně ve strukturované a uživatelsky přívětivé podobě prezentuje na webových stránkách.

Na základě uživatelských zkušeností byly nyní po roce fungování EIPP spuštěny nové funkce, které mají za cíl zvýšit počet investičních příležitostí nabízených na portále:

  • Minimální velikost projektu je nyní 1 milion eur, což dává nově šanci ke zviditelnění i menším projektům, které realizují například obce, regiony nebo začínající podniky.
  • Publikování projektů je zdarma pro všechny navrhovatele, ať už veřejné nebo soukromé.
  • MyEIPP: Zadavatelé projektů nyní mohou registrovat projekt on-line.
  • Zaregistrovat se mohou také investoři, kteří se brzy budou moci přihlásit k odběru informací o projektech a aktualizací podle vlastních preferencí (např. podle rozsahu projektu, odvětví a zemí).

Webové stránky EIPP naleznete na: http://ec.europa.eu/eipp 

Pro další informace lze kontaktovat Evropskou komisi na: eipp-project@ec.europa.eu


Zdrojem článku je Měsíčník EU aktualit, číslo 166, červenec 2017

Autorem článku je Zastoupení Evropské komise v ČR

Staň se členem GRANT klubu a neunikne ti žádná dotační příležitost

Chci se stát členem