Splníme Vám víc než jen 3 přání

EU oficiálně podepsala obchodní dohodu se Singapurem

Zástupci Evropské unie a Singapuru oficiálně uzavřeli osmileté vyjednávání o vzájemné obchodní dohodě. K finálnímu podpisu došlo během summitu unijních a asijských států. Dohoda by měla vstoupit v platnost během první poloviny příštího roku.

Obchodní dohoda s tímto městským státem v jihovýchodní Asii je pro unijní obchod důležitá. Jde o první bilaterální dohodu, kterou EU uzavřela se členem Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN). Obchodní výměna se zbožím mezi EU a Singapurem dosahuje ročně více než 53 miliard eur, vzájemný obchod se službami pak dalších 44 miliard eur.

V Singapuru rovněž sídlí přes 10 tisíc evropských firem. Zároveň se jedná o největšího příjemce evropských investic, které směřují do Asie.

V roce 2016 dosáhl objem bilaterálních investic 256 miliard eur. Singapur je tak pro Evropu důležitým a strategickým uzlem pro obchodování s celým tichomořským regionem, který na otevřený obchod sází.

Premiér Loong se během summitu nechal slyšet, že Singapur je připraven aplikovat vyjednaná pravidla ve stejné míře i na Británii. A to i po jejím vystoupení z EU.


Zdrojem článku je Měsíčník EU aktualit, číslo 182, listopad 2018

Staň se členem GRANT klubu a neunikne ti žádná dotační příležitost

Chci se stát členem